Poradniki

Marzenie każdej kobiety

Marzenie każdej kobiety – zawsze zadbane, lśniące włosy nie są kwestią przypadku. Trzeba na nie trochę zapracować. Nie musimy jednak wkładać w pielęgnację zbyt wiele wysiłku, by cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami. Najważniejszą czynnością jest umycie włosów zawsze dwa razy. Do pierwszego mycia konieczny jest szampon do odpowiedniego typu skóry głowy. Dopiero przy drugim myciu można zastosować szampon pielęgnujący. Przy niesfornej fryzurze trzeba użyć kosmetyku wygładzającego, pamiętając,że mokre włosy są narażone na uszkodzenia, dlatego myjmy je delikatnie.

perfumy Ungaro L` Homme

Na pewno nie sprawdzą się tu agresywne szampony, które zawierają perfumy czy parabeny. Włosów mokrych nie wolno szarpać i rozczesywać na siłę. Jeśli są zbyt oporne trzeba spryskać je nawilżająca odżywką. Włosy kochają masaż, który poprawia ukrwienie skóry i cebulek. Wrażliwe miejsca takie jak skronie czy miejsca za uszami należy masować na końcu.

Taki zabieg świetnie nas zrelaksuje a nasze włosy będą rosły zdrowsze i mocniejsze. Jeśli jesteśmy właścicielkami włosów z tendencją do przetłuszczania się, myjmy je delikatnym szamponem choćby dziecinnym. Nigdy nie spłukujmy ich zbyt gorąca wodą, bo to powoduje nadmierne ukrwienie głowy i pobudzenie gruczołów łojowych. Dobrze jest też raz na jakiś czas zastosować kosmetyki z apteki, zawierające siarczek selenu czy cynk ze względu na ich przeciwłojotokowe właściwości.

Do szybkigo odświeżenia fryzury w ciągu dnia można użyć suchego szamponu. Posiada on w swoim składzie specjalne pudry absorbujące sebum. Należy rozpylić go u nasady włosów po czym je przeczesać. Po krótkim czasie puder znika a włosy są jak świeżo umyte. Ma on jeszcze jedną zaletę, zawiera dodatkowo perfumy

e-perfumy.sklep.pl

i pięknie pachnie. Aby włosy nie puszyły się podczas układania należy przeczesać je specjalną szczotką. Uwalnia ona antystatyczne jony chroniące włosy przed elektryzowaniem się i jest nasączona odżywką, która zamyka łuski włosa.

Leave a Comment