O perfumach markowych

markowe perfumy

Składniki perfum markowych

Dowiedz się więcej o składnikach oryginalnych, markowych perfum, ich zawartości i innych interesujących faktach na temat perfum. Czy możesz odnieść się do następującego scenariusza; masz spotkanie na brunch ze swoim najlepszym przyjacielem i czujesz boski zapach, utrzymujący się w powietrzu, zanim jeszcze powiesz „Cześć”, ale z jakiegoś powodu nie możesz powiedzieć tego samego o Tobie, mimo że spryskałeś się swoimi ulubionymi perfumami zaledwie pół godziny temu?

To może to być naprawdę frustrujące

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego niektóre zapachy dłużej utrzymują się na skórze, a inne znikają tak szybko, jak twoja wypłata, już następnego dnia?

Często powodem niskiej trwałości i zapachu twojego aromatu jest sam zapach i jakość materiałów. Czasami ma to związek z chemią skóry i zdolnością wchłaniania olejków z tego konkretnego zapachu. Innym razem ma to związek z rodzajem perfum, które kupiłeś, a konkretniej, czy jest to woda toaletowa (EDT) czy woda perfumowana (EDP).

Jeśli nie mówisz po francusku lub jesteś bardzo zainteresowany branżą perfumeryjną, słowa Eau de Parfum i Eau de Toilette mogą wydawać Ci się dość kłopotliwe.

Zatem, oprócz ceny, jaka jest rzeczywista różnica między EDT i EDP?

Co to jest EDT?

Francuzi wymyślili nazwę Woda toaletowa, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „wodę toaletową” i oznacza rytuał natryskiwania się zapachem, gdy tylko wyjdziecie z prysznica. ** Przy okazji, to fajny trick, aby Twój zapach trwał dłużej.

Stężenie olejków zapachowych w EDT wynosi od 5% do 15% (zwykle około 10%), rozcieńczone w alkoholu i wodzie.

Poniżej przedstawiamy pozostałe cechy odróżniające EDT od innych rodzajów substancji zapachowych:

Kolor: EDT ma jasny, ostry kolor, czasami o bardzo miękkim odcieniu lub może odzwierciedlać kolor swojej butelki.

Intensywność: Esencją EDT są najwyższe nuty, które szybko zanikają. Niskie stężenie związku aromatycznego sprawia, że ​​jest on lżejszy, a zatem o mniejszej intensywności.

Trwałość: Najważniejsze nuty EDT są bardzo silne i jednocześnie wyparowują dość szybko. Dlatego trwałość EDT jest zwykle dość krótka – od 2 do 4 godzin.

Cena: Cena EDT jest zwykle niższa niż cena EDP ze względu na niższe stężenie związków aromatycznych.

Idealny czas na noszenie: ze względu na lżejszy charakter, EDT jest idealny do użytku w ciągu dnia, ponieważ nie jest tak intensywny i ofensywny, jak czasami EDP.

Co to jest EDP?

Eau de Parfum przetłumaczone dosłownie oznacza „wodę perfumowaną”. Stężenie esencji zapachowej w niej zawartej zwykle wynosi od 10% do 20% (zwykle około 15%) rozcieńczonej w alkoholu i wodzie.

Poniżej znajdują się pozostałe cechy odróżniające EDP od innych rodzajów substancji zapachowych:

Kolor: EDP ma zazwyczaj ciemniejszy i głębszy kolor niż EDT.

Intensywność: EDP rozwija się stopniowo, a jego wyższa koncentracja esencji perfum sprawia, że ​​jest bardziej intensywny niż EDT.

Trwałość: EDP ma dłuższą moc niż EDT i może trwać do 3 lub 5 godzin.

Cena: Cena EDP jest zwykle wyższa niż EDT ze względu na stężenie związków aromatycznych.

Idealny czas na noszenie: Ze względu na bardziej intensywny charakter, EDP jest idealny do użycia wieczorem i przy specjalnych okazjach, gdy chcesz, aby Twój zapach dłużej trwał i sprawiał wrażenie.

Oprócz wody toaletowej i wody perfumowanej istnieją jeszcze dwa główne rodzaje perfum – woda kolońska i ekstrakt z perfum.

Co to jest woda kolońska?

Woda kolońska ma najniższe stężenie olejków zapachowych spośród wszystkich czterech rodzajów substancji zapachowych – od 3% do 8% (zwykle około 5%). Zwykle trwa do 2 godzin.

Co to jest ekstrakt perfum?

Z drugiej strony ekstrakt z perfum jest najintensywniejszym zapachem wszystkich o stężeniu esencji perfum od 15% do 40%. Wyciąg z perfum zwykle trafia do butelek z korkiem szklanym, ponieważ jest on zbyt drogi i intensywny, aby można go było rozpylić.

Jak wybrać między wodą toaletową a wodą perfumowaną?

Znasz już podstawowe różnice między dwoma rodzajami zapachów, możesz przełączać się między nimi w zależności od okazji, pory roku lub ogólnego nastroju.

Lżejsza koncentracja EDT jest bardziej odpowiednia na dzień i podczas wiosennych lub letnich sezonów. Powodem tego jest nie tylko to, że możesz bezpiecznie chodzić wśród tłumów bez ryzyka, że ​​spotkasz się z niechęcią do Swojego zapachu, ale także dlatego, że esencja perfum działa inaczej w różnych temperaturach. Nuty w Twoim zapachu będą bardziej żywe w cieplejszych temperaturach, w przeciwieństwie do chłodniejszych, dlatego intensywniejsza woda perfumowana może zimą pachnieć bosko, ale powinna być bardziej piżmowa lub słodsza w gorętsze letnie miesiące.

Doskonałym przykładem wody toaletowej nadającej się na wiosnę jest Chloe Chloe woda toaletowa damska i Bvlgari Aqva Amara EDT dla mężczyzn. Z drugiej strony, EDP może stać się Twoim najlepszym przyjacielem, kiedy wychodzisz na imprezę z przyjaciółmi lub w nocy na randkę, gdzie chcesz zostawić trwałe wrażenie.

Świetnym przykładem Eau de Parfum, nadającym się na chłodniejsze miesiące jest Estee Lauder Modern Muse Nuit EDP dla kobiet i Givenchy Gentlemen Only Absolute woda perfumowana dla męska. Chociaż ceny perfum Eau de Parfum są zwykle dużo wyższe niż w przypadku wody toaletowej, będą one trwać dłużej ze względu na ich intensywność, więc dostanie świetną jakość za swoje pieniądze.

Oczywiście większość perfum dostępna jest również w wersji Eau de Toilette. Co ciekawe, męskie zapachy, których procent osiąga 90% wszystkich perfum. Wiesz już, jakie są główne składniki Eau de Parfum i wody toaletowej, możesz cieszyć się noszeniem nowego zapachu w zależności od okazji i pory roku i co najważniejsze zgodnie z Twoim nastrojem.

Dodaj komentarz