Pierre Balmain - francuski projektant mody, ikona swojego działu, założył salon krawiecki w Paryżu w 1945 roku. Sklep został nazwany jego imieniem. Jako projektant sukienek uwielbiał wyrafinowanie i elegancję i był w stanie mistrzowsko przetłumaczyć zależności między architekturą a haute couture. Jego motto brzmiało: „Krawiectwo to architektura w ruchu".

Balmain i jego perfumy

Mówi się że Balmain nie czuł konieczności do kreowania elegancji, ale do tworzenia markowych perfum poczuł się zainspirowany. W roku 1946 tworząc ubrania, buty i dodatki zdecydował się na produkcję swojego pierwszego zapachu. Perfumy Elysees 6483 , nazwanego numerem telefonicznym jego salonów mody. Stworzył na własnych warunkach perfumy do noszenia przez kobietę, która z niezapomnianym wspomnieniem pozostawia swój dyskretny zapach przy każdym spotkaniu. Dzisiaj za nazwą Balmain stoi subtelność elegancja i „savoir vivre”. Nie ulega wątpliwości, projektant wyraźnie chciał wykreować nowy wizerunku stylowych kobiet w społeczeństwie. Podobny pogląd wyrażał również Karl Lagerfeld, który uczył się u boku Balmain`a.

Czytaj dalej
Ilość str.:
Balmain Extatic EDT woda toaletowa Balmain
Extatic EDT
wody toaletowe
damskie
4 warianty
ceny od 615 zł
Balmain Homme EDT woda toaletowa Balmain
Homme EDT
wody perfumowane i toaletowe
męskie
1 warianty
w cenie 615 zł
Ilość str.:

Styl „Jolie Madame" według Balmain

Modele Balmain zostały zaprojektowane dla nowego typu energicznych kobiet, które z elegancją opanują wszystkie sytuacje życiowe. Sam nazwał swój styl „Jolie Madame". Jego ubrania były zawsze bezpretensjonalne, nienawidził wymyślnych ozdób i stanowił elegancję, prostotę i wyrafinowanie.

Serce marki Balmain bije w Paryżu

Marka Balmain podbiła świat, ale jej serce wciąż bije w Paryżu. Jest to jeden z powodów, dla których jest postrzegany jako trendsetter mody dla wielu.
Ta marka zawsze z dumą pozostała wierna wizji i ducha jej współzałożyciela. Od czasu śmierci Pierre'a Balmaina w 1982 roku, dom prowadzony był przez grupę silnych projektantów, z których każdy balansuje między nowoczesną ofertą z potrzebą poszanowania fundamentów i tradycji domu. Ci projektanci to; Erik Mortensen, Herve-Pierre, Oscar de la Renta, Laurent Mercier i Christophe Decarnin. Wszyscy byli zainspirowani kolorami, płynnością i elegancją estetycznego wyglądu „Jolie Madame" Balmaina.

Kluczowa postać w świecie mody

Bez wysiłku elegancka, francuska marka Balmain pozostaje kluczową postacią w świecie mody. Zainspirowany architekturą, duchem graficznym i eleganckim glam rockiem Balmain od dawna prezentuje perfumy tak finezyjne jak jego moda. „Perfumy to naturalne uzupełnienie Haute Couture" - Pierre Balmain. Począwszy od kultowego zapachu Vent Vert z 1947 roku aż po absolutną kobiecość Ivoire, zapachy Balmaina dla kobiet i mężczyzn są zarówno ponadczasowe, jak i nowoczesne.