Firma Burberry została założona w 1856 roku, kiedy 21-letni Thomas Burberry, były praktykant country, otworzył sklep z odzieżą w Basingstoke w hrabstwie Hampshire w Anglii. Biznes prosperował, a do roku 1870 Burberry stało się znane jako „emporium", ze szczególnym naciskiem na rozwój outdoorwear dla lokalnych mieszkańców i sportowców, którzy odwiedzali ten sklep. W 1879 r. Thomas Burberry wynalazł gabardynę - oddychającą tkaninę wykonaną w innowacyjnym procesie, w którym przędza była uodparniana na wodę przed tkaniem. Tkanina ta była nie tylko wodoodporna, ale także niezwykle trwała. Patent został wykupiony w 1888 roku. W roku 1891 Thomas Burberry otworzył swój pierwszy sklep w Londynie na Haymarket, obecnie siedzibie głównej firmy Burberry. Czytaj dalej

Ilość str.:
Burberry Body EDP Burberry
Body
wody perfumowane i toaletowe
3 opcje
Cena od 120 zł
Burberry Body Intense EDP woda perfumowana Burberry
Body Intense
wody perfumowane
2 opcje
Burberry Body Tender EDT woda toaletowa Burberry
Body Tender
wody toaletowe
3 opcje
Burberry Brit for Men EDT woda toaletowa Burberry
Brit for Men
woda toaletowa
3 opcje
Cena 178 zł
Burberry Brit Rhythm EDT woda toaletowa Burberry
Brit Rhythm
woda toaletowa
2 opcje
Cena 158 zł
Burberry Brit Rhythm for Women EDT woda toaletowa Burberry
Brit Rhythm for Women
woda toaletowa
2 opcje
Burberry Brit Sheer EDT woda toaletowa Burberry
Brit Sheer
woda toaletowa
3 opcje
Cena 137 zł
Burberry Brit Women EDP Burberry
Brit Women
wody perfumowane i toaletowe
4 opcje
Cena od 166 zł
Burberry Her Blossom EDT woda toaletowa Burberry
Her Blossom
woda toaletowa
3 opcje
Burberry Her EDP woda perfumowana Burberry
Her
woda perfumowana
3 opcje
Burberry Hero Eau De Parfum EDP woda perfumowana Burberry
Hero Eau De Parfum
woda perfumowana
3 opcje
Cena 398 zł
Burberry Hero EDT woda toaletowa Burberry
Hero
woda toaletowa
3 opcje
Cena 249 zł
Burberry London EDP woda perfumowana Burberry
London
woda perfumowana
3 opcje
Cena 116 zł
Burberry London for Men EDT woda toaletowa Burberry
London for Men
woda toaletowa
2 opcje
Cena 135 zł
Burberry Mr. Burberry EDP Burberry
Mr. Burberry
wody perfumowane i toaletowe
7 opcji
Cena od 141 zł
Burberry Mr. Burberry Indigo EDT woda toaletowa Burberry
Mr. Burberry Indigo
woda toaletowa
3 opcje
Cena 181 zł
Burberry My Burberry Black EDP woda perfumowana Burberry
My Burberry Black
woda perfumowana
3 opcje
Cena 162 zł
Burberry My Burberry Blush EDP woda perfumowana Burberry
My Burberry Blush
woda perfumowana
3 opcje
Cena 191 zł
Burberry My Burberry EDP Burberry
My Burberry
wody perfumowane i toaletowe
5 opcji
Cena od 168 zł
Burberry The Beat for Men EDT woda toaletowa Burberry
The Beat for Men
woda toaletowa
2 opcje
Cena 146 zł
Ilość str.:
Nowy mundur oficerski

W 1901 roku na zlecenie Biura Wojny Burberry zaprojektowało nowy mundur służbowy dla brytyjskich oficerów. Logo Burberry Equestrian Knight zostało opracowane i zarejestrowane jako znak towarowy w 1904 roku. W tym dziesięcioleciu otwarto także sklepy w Paryżu i Nowym Jorku. Norweski odkrywca, kapitan Roald Amundsen, został wyposażony przez Burberry, kiedy został pierwszym człowiekiem, który dotarł do Bieguna Południowego 14 grudnia 1911 roku.

Amundsen i namiot z gabardyny marki

Amundsen opuścił namiot z gabardyny Burberry, aby poinformować kapitana Scotta o swojej udanej misji. Po tym, jak Amundsen dotarł do bieguna południowego, Ernest Shackleton był pierwszym odkrywcą, który przepłynął kontynent Antarktydy od wybrzeża do wybrzeża. On także był wyposażony w akcesoria od Burberry podczas wyprawy w 1914 roku.

Słynna kratka

Kratka Burberry, zarejestrowana jako znak towarowy, została wprowadzona jako podszewka do trencza w 1924 roku. Wkrótce czerwony, wielbłąd, czarno-biała kratka stały się synonimami Burberry. Firma odegrała również ważną rolę w lotnictwie, produkując specjalnie zaprojektowane ubrania dla lotników. A.E. Clouston i Betsy Kirby Green dokonali najszybszego lotu do Kapsztadu z Londynu w 1937 roku. Ten wyścig powietrzny został wygrany przez parę w samolocie De Havilland DH88 Comet sponsorowanego przez firmę.

Podczas II wojny światowej firma nadal dostarczała wysokiej jakości gabardyny żołnierzom we wszystkich gałęziach służby. Burberry po raz pierwszy otrzymała Royal Warrant od Her Majesty The Queen w 1955 roku.

Nowojorski sklep

W 1970 roku firma otworzyła nowojorski sklep firmowy na East 57th Street. Lata osiemdziesiąte były okresem rozwoju handlu detalicznego w Stanach Zjednoczonych. Burberry stworzyło i uruchomiło dopełnienie nowojorskiego flagowca w postaci sklepów w San Francisco, Chicago, Michigan, Boston, Filadelfia, Waszyngton, Short Hills, Troy, Manhasset, Nowy Jork, New Jersey i Costa Mesa w Kalifornii.

Nowy zarząd firmy

W 1997 roku nowy zespół zarządzający zaczął ożywiać markę dzięki nowym kolekcjom projektów, nowym asortymentom produktów i wyróżniającej się nowoczesnej kampanii reklamowej. W lutym 1999 roku Burberry wystawił pierwszy pokaz swoich kolekcji na wybiegu podczas London Fashion Week i został uhonorowany jako British Classic Design Collection.

Ponowny rozkwit firmy

Świt nowej dekady przywrócił Burberry jako ikonę trwałego stylu. Firma została ponownie wyróżniona w 2000 i 2001 roku przez British Fashion Council w kategorii projektowania klasycznego i współczesnego. Burberry Touch, nowy zapach dla kobiet i mężczyzn został wprowadzony na rynek w 2000 roku.
We wrześniu 2000 roku światowy sztandar firmy został rozpoztarty na New Bond Street w londyńskim West End. Design i atmosfera odzwierciedlają nowego ducha Burberry, oryginalnej luksusowej marki.

Perfumy marki

Od lat marka zajmuje się także produkcją i wprowadzaniem na rynek perfum. Pierwsze luksusowe perfumy dla mężczyzn zostały wyprodukowane w 1981 roku i nazwano je Burberrys dla mężczyzn . Klasyczny wzór kostki, który składał się z czarnego, białego i piaskowego koloru, którego oczywiście brakuje na butelkach perfum takich jak Brit Men , Brit Rhythm lub London for Men. Ta marka nie tylko pozostała wśród męskiej załogi, ale nie zapomniała o kobietach, które mają tę samą kolekcję Brit lub London for Women - perfumy powstały w dwóch wersjach. Oryginał został wydany w 1995 roku, a nowa wersja w 2006 roku. Perfumy powstały we współpracy z perfumiarzami Michel Almairac, Mark Buxton, Francis Kurkdjian Jean-Pierre Bethouart, Nathalie Lorson i in.

Wiele brytyjskich celebrytów, takich jak supermodelka Kate Moss, modele Lily Donaldson, Agyness Deyn, zaangażowało się w promocję marki.

Wśród aktorek, które pożyczyły tę markę, jej twarz to Emma Watson, która zasłynęła na całym świecie w wieku dziesięciu lat w roli Hermiony Granger w serialu o Harrym Potterze. Film powstał na podstawie popularnych książek JK Rowling.

Perfumy Burberry doczekały się w latach 1981 2018 mają około 78 odsłon.