Ilość str.:
Wygląd:
Chopard Casmir EDP woda perfumowana Chopard
Casmir
woda perfumowana
Cena 156 zł
Chopard Enchanted EDP woda perfumowana Chopard
Enchanted
woda perfumowana
Cena 123 zł
Chopard Happy Spirit EDP woda perfumowana Chopard
Happy Spirit
wody perfumowane
2 opcje
Cena od 117 zł
Chopard Wish EDP woda perfumowana Chopard
Wish
woda perfumowana
2 opcje
Cena 108 zł
Ilość str.:

Opis marki Chopard

Firma Chopard została założona w 1860 r. Przez 24-letniego wówczas szwajcarskiego Louisa - Ulysse Choparda, jako niewielka firma usługowa zajmująca się produkcją zegarków kieszonkowych i zegarków. W 1920 roku otworzył fabrykę w Genewie do produkcji luksusowych zegarków i wkrótce stał się osobistym zegarmistrem cara Mikołaja II W rękach rodziny Chopard firma działała do 1963 roku, zanim przejął Karla Scheufele i jego żonę Karin. kto dzisiaj prowadzi biznes.

Wszystkie produkty z domu mody Chopard od samego początku musiały spełniać surowe kryteria: absolutnie idealny design bez możliwości kompromisów. Zegarki Chopard były synonimem precyzji we wcześniejszych czasach i nie bez powodu rodzinna firma była jednym z głównych dostawców kolei szwajcarskich. Karl Scheufele przypisuje się głównie temu, że pod jego kierownictwem miała miejsce duża ekspansja firmy. Pod marką Chopard zaczął produkować charakterystyczną biżuterię, która łączyła diamenty, złoto i szkło szafirowe, a także zegarki damskie wykonane z metali szlachetnych. W tym czasie zaprezentowano także pierwszą kompleksową kolekcję Happy Diamonds, po której później nazwano także dziś niezbywalne perfumy marki.

Dopiero w 1991 roku był to odpowiedni rok dla najsłynniejszych perfum „Casmir”, stworzonych dzięki Karin Scheufele, zainspirowanej zapachem podróży przez Indie. „Casmir” to jeden z orientalnych zapachów, który mistrzowsko harmonizuje słodkie nuty użytych owoców. Innymi udanymi przykładami firmy są mistyczne i romantyczne perfumy Wish lub delikatne Pure Wish, łasuch Mira Bai lub przyjemny orientalny i suchy zapach z wyraźnymi, zmysłowymi, czerwonymi różami Madness (znany również jako szaleństwo). Ciesz się kwiecistym „Infinement”, cudownie owocowo-kwiatowym „Happy Spirit”, a ostatnio luksusową „Cascade”.

Mniej