Szwajcarska marka Chopard to nowoczesny symbol luksusu i dobrego smaku. Został założony w małym miasteczku Sonvilliers w 1860 roku. Ta marka istnieje na rynku od ponad 170 lat, przeszła przez kilka pokoleń, zmieniła właściciela raz w życiu, a jednak jej sława wciąż rośnie. Czytaj dalej

Brak produktów w tej kategorii.

Perfumy Chopard

W 1992 roku Chopard połączył się z L'oreal, aby stworzyć perfumy pierwsze o nazwie Chopard Cashmir - lekko orientalny zapach dla kobiet o owocowych tonach na początku i waniliowym na końcu. Stworzony został dzięki Karin Scheufele, zainspirowanej zapachem podróży przez Indie. „Casmir” to jeden z orientalnych zapachów, który mistrzowsko harmonizuje słodkie nuty użytych owoców. Wielkim sukcesem w 1994 roku stał się zapach męski na rynku pod nazwą Heaven. Do tej pory wydano ponad 33 perfumy, w tym prawdopodobnie najbardziej znane perfumy Chopard Wish z 1999 roku, które przyciągną Cię nie tylko swoją kompozycją zawierającą słodkie odcienie, takie jak miód, poziomki, kokos czy wanilia, ale także flakon przypominający duży diament.

Podsumowując, butelki perfum są w większości przypadków związane z kolekcją biżuterii lub zegarków. Najbardziej znanym połączeniem jest z pewnością kolekcja zapachów Chopard Happy Spirit, która wyszła z kolekcją biżuterii o nazwie „Happy Spirit”. Słynne perfumy marki tworzyli tacy perfumiarze jak, takie jak Alberto Morillas, Louise Turner, Michel Girard, Ursula Wandel i inni. Innymi udanymi przykładami firmy są mistyczne i romantyczne perfumy Wish lub delikatne Pure Wish, łasuch Mira Bai lub przyjemny orientalny i suchy zapach z wyraźnymi, zmysłowymi, czerwonymi różami Madness (znany również jako szaleństwo). Ciesz się kwiecistym „Infinement”, cudownie owocowo-kwiatowym „Happy Spirit”, a ostatnio luksusową „Cascade”. Perfumy Chopard od dawna są na szczycie sprzedaży wśród światowych marek perfum.

Historia marki

Firma Chopard została założona w 1860 r. Przez 24-letniego wówczas szwajcarskiego Louisa - Ulysse Choparda, jako niewielka firma usługowa zajmująca się produkcją zegarków kieszonkowych i zegarów. W 1920 roku otworzył fabrykę w Genewie do produkcji luksusowych zegarków i wkrótce stał się osobistym zegarmistrem cara Mikołaja II W rękach rodziny Chopard firma działała do 1963 roku, zanim przejął Karla Scheufele i jego żonę Karin.

Podczas studiów Louis odbył kilka staży i nie podobała mu się masowa produkcja oraz indywidualne podejście zarówno handlowców, jak i producentów. Miało to się zmienić, kiedy młody Louis pojawił się na rynku ze swoją sztuką, aby połączyć funkcjonalność z rodzajem sztuki, którą umieścił w zegarach.

Szybko rosnące zainteresowanie i chwała starannie wykonanych zegarków męskich rozniosły się po całym świecie, dlatego syn Louisa Choparda , młody Andre, otworzył drugą gałąź w La Chaux de Fonds. W 1943 r., po przeprowadzce firmy ze 150 pracownikami do Genewy, wnuk założyciela, Paul Andre Chopard, przejął inicjatywę. W 1963 r. postanowił jednak znieść własność i sprzedał ją Scheufelsowi - ważnej niemieckiej rodzinie zegarmistrzowskiej.

Prawdopodobnie najbardziej znanym imieniem w tej rodzinie był Karl-Friedrich, który od dawna studiował i podróżował. W firmie przeszedł przez wszystkie działy i pełniąc w efekcie funkcję współprzewodniczącego. Firma zachowała 6 wartości, jakie miała w swoim założeniu - niezależność, jakość, kreatywność, dziedzictwo, szacunek, śmiałość i doskonałość z nutą bardziej nowoczesną.

Firma odnotowała ogromny rozwój, a jednym z jej najbardziej znanych produktów jest kolekcja „Happy Diamonds”, damski zegarek z kilkoma diamentami unoszącymi się wokół szkła. Dzięki oryginalności tego pomysłu swobodnie poruszające się obiekty stały się bardzo popularne, dlatego podobny motyw możemy zobaczyć w kolekcji „Happy Sport fish”, w której za szkłem unosi się kolorowe diamentowe ryby. Kolejnym z pierwszych znanych na świecie produktów jest zegarek sportowy na skórzanym pasku.

Podczas gdy Karl-Friedrich III. ostatecznie zaangażował się w zarządzanie gospodarcze firmą, a jego syn nadzorował zegarmistrzostwo, jego córka Caroline zaprojektowała biżuterię i między innymi pierwszy, teraz legendarny klaun, z ruchomymi nogami i rękami oraz brzuchem pełnym diamentów, które otworzyły drzwi do świata Haut Couture biżuterii.

Wszystkie produkty z domu mody Chopard od samego początku musiały spełniać surowe kryteria: absolutnie idealny design bez możliwości kompromisów. Zegarki Chopard były synonimem precyzji we wcześniejszych czasach i nie bez powodu rodzinna firma była jednym z głównych dostawców kolei szwajcarskich. Główne zasługi przypisuje się osobie Karla Scheufele. To pod jego kierownictwem miała miejsce duża ekspansja firmy. Pod marką Chopard zaczął produkować charakterystyczną biżuterię, która łączyła diamenty, złoto i szkło szafirowe, a także zegarki damskie wykonane z metali szlachetnych. W tym czasie zaprezentowano także pierwszą kompleksową kolekcję Happy Diamonds, po której później nazwano także dziś niezwykłe perfumy marki.