Firma Coty od ponad stu lat produkuje perfumy. Coty pojawiło się, gdy Francois Coty przedstawił światu La Rose Jacqueminot w 1904 roku. Zapach La Gorse Jacqueminot wyróżnił się głównie geniuszem marketingowym kryjącym się za perfumami. Coty był pierwszym, który zrozumiał znaczenie opakowania, a dokładniej, potrzebował pięknego naczynia, w którym mógłby dostarczyć swój produkt. Wyprodukował swoje perfumy dla bogatych i dobrze urodzonych. Sprzedał swoje zapachy również w niższej klasie w mniejszych butelkach, czyniąc luksus w postaci jego perfum, możliwym do osiągnięcia przez wszystkich. Czytaj dalej

Ilość str.:
Coty Crossmen Across
wody perfumowane i toaletowe
Ilość str.:


Z czasem firma perfum Coty rozwinęła się i uczyniła go jednym z najbogatszych ludzi we Francji. Przez lata Coty, Inc. przeszedł wiele zmian w zakresie własności i zarządzania, czyniąc go wiodącym producentem prestiżowych zapachów na świecie. Niektóre z bardziej popularnych marek, które produkuje Coty to Calvin Klein, Celine Dion, Lancaster i Stetson, aby wymienić tylko kilka.


Najwcześniejsze perfumy Coty to; La Rose Jacqueminot, L'Origan i Chypre. Chociaż większość działalności firmy zajmuje teraz produkcja, marketing i dystrybucja zapachów dla innych, Coty wciąż produkuje perfumy i wody kolońskie pod własną marką. Perfumy damskie Coty; April Fields, Dare, Emeraude i Muguet des Bois są jednymi z ich bardziej popularnych, podczas gdy Aspen, Aspen Discovery, Coty Musk i Gravity są jednymi z ich znanych wód kolońskich dla mężczyzn.