Elizabeth Arden to popularna amerykańska marka znana z produkcji produktów do pielęgnacji skóry, perfum i wysokiej jakości kosmetyków. Marka została założona przez Florence Nightingale, która urodziła się w 1878 roku w Kanadzie. Najpierw pracowała jako pielęgniarka, a następnie eksperymentowała z kremami i maściami, by stworzyć własne kosmetyki.

Czytaj dalej
Ilość str.:
Elizabeth Arden 5th Avenue After Five woda perfumowana Elizabeth Arden
5th Avenue After Five
woda perfumowana
damska
w cenie 109 zł
Elizabeth Arden 5th Avenue woda perfumowana Elizabeth Arden
5th Avenue
wody perfumowane
damskie
3 warianty
ceny od 89 zł
Elizabeth Arden Always Red Femme woda perfumowana Elizabeth Arden
Always Red Femme
woda perfumowana
damska
w cenie 147 zł
Elizabeth Arden Arden Beauty woda perfumowana Elizabeth Arden
Arden Beauty
woda perfumowana
damska
w cenie 106 zł
Elizabeth Arden Green Tea woda perfumowana Elizabeth Arden
Green Tea
woda perfumowana
damska
2 warianty
cena od 81 zł
Elizabeth Arden Pretty woda perfumowana Elizabeth Arden
Pretty
woda perfumowana
damska
3 warianty
ceny od 118 zł
Elizabeth Arden Red Door woda toaletowa Elizabeth Arden
Red Door
woda toaletowa
damska
w cenie 164 zł
Elizabeth Arden Splendor woda perfumowana Elizabeth Arden
Splendor
woda perfumowana
damska
w cenie 99 zł
Elizabeth Arden Sunflowers woda toaletowa Elizabeth Arden
Sunflowers
woda toaletowa
damska
w cenie 91 zł
Elizabeth Arden True Love woda toaletowa Elizabeth Arden
True Love
wody toaletowe
damskie
2 warianty
cena od 95 zł
Ilość str.:

W 1908 roku przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie przez dwa lata studiowała sztukę kosmetyczną. Już w 1910 roku otworzyła własny salon. Chciała się wyróżniać spośród innych salonów, dlatego drzwi salonu pomalowała na czerwono i wyeksponowała na nich nazwisko Elizabeth Arden. Już w 1916 roku stał się jednym z najbardziej szanowanych salonów w Ameryce Północnej, specjalizował się w pielęgnacji ciała i skóry. Pierwszy salon w Paryżu został otwarty w 1921 roku, w tym samym czasie wymyśliła wodoodporny tusz do rzęs i pierwszy salon SPA. Elżbieta zmarła w 1966 roku, ale jej imperium przetrwało. Narodziły się urzekające zapachy, które przyniosły marce popularność na całym świecie.

W 1909 Graham wymyśliła nazwę firmy „Elizabeth Arden" i otworzyła własny salon na 5th Avenue. Pomalowała słynne już drzwi wejściowe do salonu odważnym odcieniem czerwieni, który został nazwany „Salonem czerwonych drzwi" i od razu stał się rozpoznawalny na ulicach pełnych szarych budynków.

Arden była pionierem w świecie urody i stworzyła wiele innowacyjnych produktów i nowych formuł, takich jak krem ​​8-godzinny, ceramidy, opakowanie kapsułek, oczyszczające i nawilżające maseczki, domowe peelingi i kremy rozświetlające skórę. Arden była także pierwszą kosmetyczką, która wprowadziła ideę przemiany. Podczas drugiej wojny światowej Arden skupiła się na nauce kobiet o wskazówkach i sztuczkach w zakresie stosowania makijażu i odpowiedniego ubierania się. Powodowane to było faktem iż coraz więcej kobiet musiało wchodzić na rynek pracy.