Emanuel Ungaro to wyjątkowa współczesna marka modowa założona przez Emmanuela Ungaro. Urodził się w 1933 roku i od młodości wiedział, że chce zostać projektantem mody. W wieku 22 lat wiedział, jak szyć na maszynie, dlatego udał się do Paryża w poszukiwaniu szczęścia. Przez sześć lat współpracował ze słynnym Cristobalem Balenciagą, a w 1956 roku odważył się stworzyć własną pracownię, w której szyje odzież damską.

Czytaj dalej
Ilość str.:
Emanuel Ungaro Diva woda toaletowa Emanuel Ungaro
Diva
woda toaletowa
damska
w cenie 229 zł
Emanuel Ungaro Ungaro pour L'Homme III woda toaletowa Emanuel Ungaro
Ungaro pour L'Homme III
woda toaletowa
męska
w cenie 159 zł
Ilość str.:

Projektant wyróżniał się wielką samokrytyką, ponieważ wszystkie jego kolekcje są sprzeczne z ówczesnymi trendami modowymi, które przyniosły mu sukces i zrobiły plusk w świecie mody. Jednocześnie tworzy raczej nastroje i kreacje, które niosą ze sobą pozytywne emocje, wyszedł poza kryteria mody i poszedł własną drogą. Na początku tego wieku Ungaro sprzedaje swoją markę za duże pieniądze i przechodzi na emeryturę, dlatego dziś jej losy nie są do końca przesądzone, ale w latach 2000-tych wraz z Avonem ukazała się linia stylowych perfum dla mężczyzn i kobiet. To jasne aromaty, które podkreślają piękno, elegancję i niepowtarzalny styl.

Jeśli Włoch przed wojną ucieknie do Paryża, świat może oczekiwać nowych projektantów. Emanuel Ungaro łączy swoją pasję do włoskiej mody i francuskiej elegancji. Dzięki tym cechom natychmiast stał się sławny. Emanuel Ungaro wkroczył w świat zapachów z Divą, dziś już zapomnianą esencją kwiatową z elegancją Chypr. Dziś Emanuel Ungaro oferuje młodemu pokoleniu świeże i nowoczesne zapachy.