Emanuel Ungaro to wyjątkowa współczesna marka modowa założona przez Emmanuela Ungaro. Urodził się w 1933 roku i od młodości wiedział, że chce zostać projektantem mody. W wieku 22 lat wiedział, jak szyć na maszynie, dlatego udał się do Paryża w poszukiwaniu szczęścia. Przez sześć lat współpracował ze słynnym Cristobalem Balenciagą, a w 1956 roku odważył się stworzyć własną pracownię, w której szyje odzież damską.

Czytaj dalej
Ilość str.:
Emanuel Ungaro Diva EDT woda toaletowa Emanuel Ungaro
Diva
woda toaletowa
Cena 189 zł
Emanuel Ungaro Ungaro pour L'Homme III EDT woda toaletowa Emanuel Ungaro
Ungaro pour L'Homme III
woda toaletowa
Cena 119 zł
Ilość str.:

Projektant wyróżniał się wielką samokrytyką, ponieważ wszystkie jego kolekcje są sprzeczne z ówczesnymi trendami modowymi, które przyniosły mu sukces i zrobiły plusk w świecie mody. Jednocześnie tworzy raczej nastroje i kreacje, które niosą ze sobą pozytywne emocje, wyszedł poza kryteria mody i poszedł własną drogą. Na początku tego wieku Ungaro sprzedaje swoją markę za duże pieniądze i przechodzi na emeryturę, dlatego dziś jej losy nie są do końca przesądzone, ale w latach 2000-tych wraz z Avonem ukazała się linia stylowych perfum dla mężczyzn i kobiet. To jasne aromaty, które podkreślają piękno, elegancję i niepowtarzalny styl.

Jeśli Włoch przed wojną ucieknie do Paryża, świat może oczekiwać nowych projektantów. Emanuel Ungaro łączy swoją pasję do włoskiej mody i francuskiej elegancji. Dzięki tym cechom natychmiast stał się sławny. Emanuel Ungaro wkroczył w świat zapachów z Divą, dziś już zapomnianą esencją kwiatową z elegancją Chypr. Dziś Emanuel Ungaro oferuje młodemu pokoleniu świeże i nowoczesne zapachy.