Issey Miyake to projektantka mody urodzona w 1938 roku, która założył markę nazwaną jego imieniem. Jego styl jest raczej technoidalny i futurystyczny, produkuje zegarki na rękę, odzież męską i damską oraz akcesoria, takie jak nazwa jego nazwiskiem linia perfum. Jego kariera w sektorze prywatnym wykracza daleko poza Japonię. Po studiach w japońskiej szkole projektowania i sztuki, po ukończeniu studiów wyemigrował do Paryża, pracując dla Givenchy i Guy Laroche, aż w końcu przeniósł się do Nowego Jorku i założył swoją pierwszą firmę w 1970 roku.Czytaj dalej

Ilość str.:
Issey Miyake A Scent EDT woda toaletowa Issey Miyake
A Scent EDT
wody perfumowane i toaletowe
damskie
1 warianty
w cenie 183 zł
Issey Miyake Fussion D'Issey EDT woda toaletowa Issey Miyake
Fussion D'Issey EDT
wody perfumowane i toaletowe
męskie
3 warianty
ceny od 285 zł
Issey Miyake L'eau D'Issey EDP woda perfumowana Issey Miyake
L'eau D'Issey EDP
wody perfumowane
damskie
3 warianty
ceny od 349 zł
Issey Miyake L'eau D'Issey pour Homme EDT woda toaletowa Issey Miyake
L'eau D'Issey pour Homme EDT
wody perfumowane i toaletowe
męskie
3 warianty
ceny od 286 zł
Issey Miyake L'eau D'Issey pour Homme Intense EDT woda toaletowa Issey Miyake
L'eau D'Issey pour Homme Intense EDT
wody perfumowane i toaletowe
męskie
2 warianty
cena od 189 zł
Issey Miyake L'eau D'Issey pour Homme Sport EDT woda toaletowa Issey Miyake
L'eau D'Issey pour Homme Sport EDT
wody perfumowane i toaletowe
męskie
2 warianty
cena od 176 zł
Issey Miyake L'Eau Majeure D'Issey EDT woda toaletowa Issey Miyake
L'Eau Majeure D'Issey EDT
wody perfumowane i toaletowe
męskie
2 warianty
cena od 179 zł
Issey Miyake Nuit D'Issey EDT woda toaletowa Issey Miyake
Nuit D'Issey EDT
wody perfumowane i toaletowe
męskie
2 warianty
cena od 279 zł
Ilość str.:

Projektant mody Issey Miyake wykorzystał nową technologię do tworzenia innowacyjnych tkanin łączących wpływy ze Wschodu i Zachodu dla swojej linii ubrań, Pleats Please. Issey Miyake urodził się w Hiroszimie w 1938 roku. Po ukończeniu studiów graficznych na Tokijskim Uniwersytecie Tama Art postanowił studiować projektowanie mody w Ecole de la Chambre Syndicale de la Couture Parisienne we Francji.

Początki kariery

W latach sześćdziesiątych projektował dla Givenchy w Paryżu, po czym projektował dla Geoffrey Beene na Manhattanie. W 1970 roku otworzył własne studio projektowe Miyake w Tokio, gdzie mógł eksperymentować z różnymi technikami projektowymi. Dzięki temu studiu był w stanie opracować naturalne tkaniny. W latach 70. bawił się awangardowymi projektami wschodnimi. W latach 80. zaczął używać technologii, łączących Wschód z tradycjami zachodnimi.

Minimalistyczne rzeźby

W 1992 roku Issey Miyake był znany z minimalistycznych projektów rzeźbiarskich, które zinterpretowały tradycyjne japońskie techniki owijania tkanin i origami w najnowocześniejszych syntetykach i innych nieoczekiwanych materiałach. Przy swoim pierwszym zapachu współpracował z perfumiarzem Jacques Cavallier. Miyake podobno powiedział: "Z pewnością zapach kobiety, która ochlapie wodą w swoje czyste ciało, jest najpiękniejszym zapachem na świecie", a niniejsza dyrektywa spowodowała powstanie jednego z najbardziej udanych zapachów ozonowych w epoce. Nowy aromochemiczny Calone zaczął pojawiać się w zapachach, takich jak Calvin Klein Escape z 1991 roku, ale naprawdę przyjął główną rolę w L'Eau d'Issey.

Pierwsze linie sztuki Miyake

Swoją pierwszą linię Pleats Please wprowadził w 1993 roku, a następną A Piece of Cloth w 1999 roku. Koncept projektów Miyake kręci się wokół zmiany i ruchu. Kreacje prezentowane są jako sztuka, jak to było na wystawie Making Things w Fondation Cartier pour l'Art Contemporain w Paryżu. Ubrania wyglądają dokładnie geometrycznie i statycznie. Jednak po noszeniu przybierają objętość i ruchliwość, jakby były żywymi rzeźbami.

Perfumy Issey Miyake

Perfumy Issey Miyake to czysty zapach, tak prosty i czysty jak powietrze, ale emanujący luksusem. Zainspirowany rozległymi krajobrazami azjatyckich dolin, ten zapach jest właściwym wyborem dla osób ceniących niezbędne składniki.

Ci, którzy kochają coś wyjątkowego, z pewnością znajdą to w limitowanych edycjach Issey Miyake . Oprócz zestawów, które nadają się na prezent lub zapraszają do wzajemnego poznania się, zawsze znajdziesz specjalne specjalne edycje zapachów.

Perfumy Issey Miyake, takie jak kobiecy zapach L'Eau d'Issey Miyake lub męski zapach L'Eau d'Issey pour Homme zawsze opowiadają że są innowacyjne. Nikomu nie uda się połączyć tradycji i awangardy z tym japońskim wizjonerem. Issey Miyake tworzy zapachy, których po prostu musisz doświadczyć.