ROCHAS to marka specjalizująca się w produkcji odzieży, akcesoriów, zegarków, biżuterii, kosmetyków i perfum. Założycielem jest francuski projektant Marcel Rochas.Czytaj dalej

Ilość str.:
Rochas Madame Rochas EDT woda toaletowa Rochas
Madame Rochas EDT
wody perfumowane i toaletowe
damskie
1 warianty
w cenie 186 zł
Rochas Man EDT woda toaletowa Rochas
Man EDT
wody perfumowane i toaletowe
męskie
1 warianty
w cenie 188 zł
Ilość str.:

Rochas powstał w 1925 roku we Francji. Od lat trzydziestych wydawane są corocznie perfumy, które natychmiast stają się bestsellerami. Odważne wariacje, ekskluzywna kompozycja i oryginalny design aromatów przynoszą popularność firmie na całym świecie.

Perfumy marki

Rochas to francuski dom mody znany przede wszystkim z tego, że jako pierwszy w świecie mody wyprodukował spódnice z kieszeniami i legendarny płaszcz z krótkimi rękawami 3/4. Dziś Rochas House zajmuje się produkcją modnej, gotowej odzieży damskiej, akcesoriów, biżuterii, a także kosmetyków i perfum. Pierwszy zapach marki został wydany w 1936 roku - była to woda toaletowa Rochas Avenue Matignon i od tego czasu, prawie co sezon, marka prezentuje nowe perfumy publiczności.

Drugie perfumy Rochas, stworzone przez wybitnego francuskiego perfumiarza Edmonda Rudnickiego i wydane w 1944 roku, to delikatny, owocowo-zapachowy zapach Femme, który Marcel Rocha poświęcił swojej młodej żonie, Helen. Elegancka butelka perfum, wykonana w formie kryształowej amfory i zamknięta w pudełku ozdobionym czarną koronką, została stworzona przez mistrzów domu jubilerskiego Lalique. Zapach natychmiast stał się niezwykle popularny i zyskał status kultu, podnosząc sławę domu mody Rochas na nowy poziom. Najbardziej znanym i najlepiej sprzedającym się zapachem marki jest nadal legendarny zapach Eau de Rochas, który został wydany prawie 50 lat temu, ale nawet dziś pozostaje nowoczesny i brzmi świeżo i trafnie.

Podstawowe elementy stylu Rochas z pewnością znajdują odzwierciedlenie w perfumach stworzonych przez markę: jest to elegancja i wdzięk kompozycji perfum, zastosowanie czarnej koronki - tradycyjnego symbolu marki - zarówno w ubraniach, jak i w opakowaniach butelek zapachowych, zmysłowość i pasja. Wyrafinowane i eleganckie perfumy Rochas do dziś pozostają ucieleśnieniem prawdziwej kobiecości, wdzięku, francuskiego wyrafinowania i uroku.

Rochas to jedna z marek, których nie znają przeciętni klienci perfum, a szkoda. Rochas ma szeroką gamę zapachów - staromodną Madame Rochas, Barokowe Orientalne Bizancjum, jaśniejszą Eau de Rochas lub Young Poupee.