Produkty ostatnio oglądane:

Damska woda toaletowa  Brit Sheer od Burberry

Burberry Brit Sheer
damskie wody toaletowe
dostępne 3 warianty
w cenie od 179 zł
cena jedn. 1.79 zł/1 ml
wliczony podatek VAT

Damska woda toaletowa  Fresh Couture Pink od Moschino

Moschino Fresh Couture Pink
damskie wody toaletowe
dostępne 2 warianty
w cenie od 162 zł
cena jedn. 1.62 zł/1 ml
wliczony podatek VAT

Unisex woda toaletowa  Aqua Allegoria Bergamote Calabria od Guerlain

Guerlain Aqua Allegoria Bergamote Calabria
wody toaletowe unisex
dostępne 2 warianty
w cenie od 199 zł
cena jedn. 2.65 zł/1 ml
wliczony podatek VAT

Męska woda toaletowa  Power od Kenzo

Kenzo Power
toaletowa woda męska
dostępny 1 wariant
w cenie 198 zł

Męska woda toaletowa  Eau de Prep Tommy Men od Tommy Hilfiger

Tommy Hilfiger Eau de Prep Tommy Men
toaletowa woda męska
dostępny 1 wariant
w cenie 156 zł

Damska woda toaletowa  Red Jeans od Versace

Versace Red Jeans
toaletowe woda damska
dostępny 1 wariant
w cenie 119 zł
cena jedn. 1.59 zł/1 ml
wliczony podatek VAT

Unisex woda toaletowa  CK Everyone od Calvin Klein

Calvin Klein CK Everyone
wody toaletowe unisex
dostępne 3 warianty
w cenie od 127 zł
cena jedn. 2.54 zł/1 ml
wliczony podatek VAT

Męska woda perfumowana  Hugo Extreme od Hugo Boss

Hugo Boss Hugo Extreme
perfumowana woda męska
dostępny 1 wariant
w cenie 169 zł
cena jedn. 1.69 zł/1 ml
wliczony podatek VAT

Zobacz artykuły na blogu

Prada Paradoxe

Perfumy Prada Paradoxe: Zapach Niezwykłej Elegancji
Prada Paradoxe - Perfumy, które otwierają drzwi do świata wyjątkowych zapachów i elegancji

perfumy

Bezpieczny zakup perfum
Wybierz pewny zakup perfum - chroniąc swój zdrowy styl, wybieraj zaufane źródła i oryginalne produkty

Christian Dior perfumy

Wyjątkowe perfumy marki Christian Dior
Wprowadź do swojego życia wyjątkową klasykę perfum od marki Christian Dior - elegancję, luksus i niezwykły styl w każdej kropli

perfumy

Czy perfumy mają okres przydatności do spożycia?
Perfumy - pamiątka wspomnień, ale czy mają datę ważności? Poznaj tajniki pielęgnacji, by cieszyć się ulubionymi zapachami dłużej

perfumy

Gdzie warto kupować perfumy?
Zakup perfum staje się łatwy i pewny w renomowanej perfumerii internetowej, gdzie niskie ceny, szeroki wybór i pewność oryginalności zapewniają doskonałe doświadczenie zakupowe

Zobacz polecane produkty:

Męska woda toaletowa  Zino od Davidoff

Davidoff Zino
toaletowa woda męska
dostępny 1 wariant
w cenie 119 zł
koszt jedn. 0.95 zł/1 ml
z pod. VAT

Damska woda perfumowana  Woman od Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Woman
perfumowana woda damska
dostępny 1 wariant
w cenie 199 zł
koszt jedn. 2.21 zł/1 ml
z pod. VAT

Męska woda toaletowa  Invictus od Paco Rabanne

Paco Rabanne Invictus
męskie wody toaletowe
dostępne 3 warianty
w cenie od 274 zł
koszt jedn. 5.48 zł/1 ml
z pod. VAT

Damska woda perfumowana  Very Irresistible od Givenchy

Givenchy Very Irresistible
damskie wody perfumowane
dostępne 4 warianty
w cenie od 275 zł

Damska woda perfumowana  Nomade od Chloe

Chloe Nomade
damskie wody perfumowane
dostępne 3 warianty
w cenie od 249 zł
koszt jedn. 4.98 zł/1 ml
z pod. VAT

Męska woda toaletowa  Gentleman Cologne od Givenchy

Givenchy Gentleman Cologne
męskie wody toaletowe
dostępne 2 warianty
w cenie od 196 zł

Damska woda toaletowa  L'Eau od Chloe

Chloe L'Eau
damskie wody toaletowe
dostępne 3 warianty
w cenie od 186 zł
koszt jedn. 6.2 zł/1 ml
z pod. VAT

Męska woda perfumowana  Acqua Di Gio Profondo od Giorgio Armani

Giorgio Armani Acqua Di Gio Profondo
męskie wody perfumowane
dostępne 3 warianty
w cenie od 263 zł
koszt jedn. 3.51 zł/1 ml
z pod. VAT

Opis:

„Podobnie jak malarz mieszający farbę na płótnie, perfumiarz łączy olejki eteryczne z perfumami” - mówi Jean - Pierre Grivory, prezes firmy Cofinluxe, która produkuje zapachy Salvador Dali. Słynny malarz z pewnością się z nim zgodzi, uważał zmysł węchu za jeden z najważniejszych zmysłów. Etykieta Salvador Dali powstała w 1983 roku, a butelki z tej serii są łatwo rozpoznawalne - kształty wywodzą się z surrealistycznych obrazów Salvadora. Pierwszy zapach miał kształt ust i nosa bogini Afrodyty. Zapach jest zdominowany przez jaśmin, ulubiony kwiat Salvadora, a następnie Rosen, ukochany jego żony Galy. Butelki Salvadora Dali zdobyły szereg nagród za najlepszy projekt. Kontrowersyjny hiszpański malarz Salvador Dali , jeden z najsłynniejszych i najbardziej znanych malarzy XX wieku, najczęściej kojarzy się z surrealizmem. Ten wyjątkowy artysta był ekstrawagancki, prowokujący, ekscentryczny i egocentryczny. W swoim życiu poświęcił się głównie malarstwu, ale pisał także książki, tworzył ryciny, rzeźby, rzeźby, a także interesował się światem designu, kostiumów teatralnych, filmu, biżuterii i perfum.

Więcej
Genialny artysta

Ekscentryczny surrealista Salvador Dalí urodził się w 1904 roku w katalońskim mieście Figueras w Hiszpanii. Rodzice nadali mu imię Salvador. Było to pierwotnie imię jego brata, który zmarł przed narodzinami tego fenomenalnego artysty. Był rozpieszczanym dzieckiem do narodzin siostry Any Marie. Jego umiejętności malarskie zaczęły się ujawniać we wczesnym dzieciństwie, kiedy malował swój pierwszy obraz jako ośmiolatek. Ale jego zachowanie było bardzo kontrowersyjne od młodości. W wieku 15 lat miał pierwszą publiczną wystawę. Rodzice wysłali go na studia w Madrycie w Akademii Malarstwa. Wtedy zaczął kultywować swój ekscentryczny wizerunek, zawsze z długimi włosami, szortami i ekscentrycznymi wąsami. Przed egzaminami końcowymi został wydalony z akademii, gdy stwierdził, że w szkole nikt nie jest kompetentny do testowania. Mieszkał na przemian we Francji, Hiszpanii i USA. W Paryżu poznał kubistycznego malarza Pabla Picassa, co wpłynęło na niego w jego dalszej pracy.

Wszechstronność Dali

Oprócz malarstwa Salvador Dali pisał i ilustrował książki, poświęcił się rycinom, rzeźbie, projektowaniu dekoracji, kostiumów teatralnych, filmu, biżuterii i mebli - jego sztuka wydaje się nie mieć granic. Współpracował z Waltem Disneyem w 1946 r. przy filmie animowanym Destino, który został ukończony w Disney Studios France we Francji w 2003 r. przy użyciu oryginalnych projektów Dalego. Siedmiominutowy film był nominowany do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Zaprzyjaźnił się z filmowcem Luisem Bunuelem, z którym pracował przy psie andaluzyjskim i złotym wieku, a także z poetką Federicą Garcią Lorką.


W ciągu swojego życia namalował niezliczone dzieła sztuki światowej sławy i bardzo często wystawiał swoje obrazy. Podróżował po całym świecie, zawsze szokował i wydawał się być głośny i prowokujący. Jak powiedział: „Trudno jest przyciągnąć zainteresowanie świata przez ponad pół godziny. Robię to codziennie i z powodzeniem od 20 lat”. W swoim surrealistycznym okresie Dali stworzył swoje najbardziej imponujące dzieła (takie jak The Fading Time, The Birth of Free Desire, The Burning Giraffe czy The Premonition of Civil War) pełne irracjonalności lub przedstawiające ekscentryczną seksualność. Bronił tych obrazów własną teorią, którą nazwał metodą krytyczną dla paranoi.

Charakter jego prac

Na początku w swoich pracach przedstawił głównie swoją rodzinną ziemię Katalonii. Jego miłość do ojczyzny nie zmieniła się, a Katalonia przedstawia prawie każdy obraz w tle. W latach 30. jego obrazy zaczęły obejmować takie tematy, jak jedzenie, piękno i architektura secesyjna, z którymi często się kojarzył. Dali był zafascynowany jedzeniem jako przedmiotem malarstwa. Temat kulinarny pojawił się więc w wielu jego obrazach. Często włączał także do swoich obrazów głowy lwa, mrówki, ślimaki, muchy i koniki polne. Przedstawił swoje koszmary w prawdziwym otoczeniu. Surrealizm to nie tylko kierunek artystyczny, ale także styl życia. Dalí był surrealistą całym ciałem i sercem. Widział wiele rzeczy w swoim umyśle inaczej niż zwykli ludzie. Twierdził: „Nie miałem obrazów, po prostu fotografuję swoje marzenia i koszmary”.

Design

Podczas ośmioletniego wygnania do Ameryki udało mu się również projektować. Na przykład zaprojektował manekiny sklepowe i meble bakelitowe o różnych kształtach. Wzbogacił świat mody o akcesoria takie jak sztuczne paznokcie, nosząc małe lustra, aby można je było obserwować. Zaprojektował także katalog form aerodynamicznych do pojazdów silnikowych, który kilka lat później został przejęty przez producentów samochodów. Według zdjęcia gwiazdy Hollywood Mae West, Dali zaprojektował wyposażenie całego mieszkania, z którego wykonano kilka okazów. Od 1929 roku Gale (ur. Elena Iwanowna Diakonowa) mieszkała z nim. Była to jego muza, żona i kobieta życia. Zmarła w 1969 r. w posiadłości Pubol w Hiszpanii, którą wyremontował i przekształcił w piękną rezydencję wyłącznie do jej wypoczynku. W 1996 roku otwarto tu Muzeum Dali. Dali streścił swoje poglądy artystyczne w kilku dziełach literackich (The Mysterious Life of Salvador Dali - 1940, Fifty Secrets of Magic Art - 1948). Salvador Dali zmarł w rodzinnym mieście Figueras w Hiszpanii w 1989 roku w wieku 84 lat.

Kosmetyki Salvador Dalí

Salvador Dalí był bardzo wszechstronnym artystą, a jego prace koncentrowały się również na kosmetykach, a mianowicie projektach perfum. Te klejnoty powstały przede wszystkim w latach 40. i 50. XX wieku, nazwane „futurystycznymi” i były sprzedawane pod znaną wówczas marką artystyczną Salvador Dali. Perfumy Salvador Dali od dawna są wyjątkowe, ponieważ były produkowane tylko w ograniczonych seriach, a każdy flakon był dosłownie dziełem artystycznym. Sam fakt, że możemy rozważać perfumy w połączeniu z nazwą Salvador Dali, automatycznie czyni z niego małe dzieło sztuki. Nazwa artysty o swoistym smaku i niezwykłym spojrzeniu na świat zapowiada, że ​​perfumy tej marki będą niezwykłym i niepowtarzalnym doświadczeniem.


Butelki perfum Salvadora Dali są w większości zainspirowane posągiem bogini Afrodyty Praxitela. Dali był absolutnie zafascynowana jej urodą i doskonałością delikatnej twarzy. Projektując butelki perfum, tchnął życie w usta i nos tej bogini (np. Perfumy Laguna lub Dalimix są tego dowodem). Butelki podkreślają wyjątkowość perfum, które są bardzo przyjemne i niesamowicie dobre do noszenia. Najpopularniejsze zapachy Salvador Dali to Eau de Ruby Lips, Ruby Lips, Daliflor, Agua Verde, Dali, It is Love and It is Dream.


Salvador Dali It Is Love


Perfumy to miłość, to sztuka, która dociera do wszystkich zmysłów. Nie ma sobie równych w wyglądzie butelki inspirowanej kobiecymi ustami. Ten orientalny kwiatowy zapach podkreśla kobiecość, piękno, wdzięk i zmysłowość. Perfumy Salvador Dali It Is Love trwa cały dzień. Otoczy Cię zapachem, w którym poczujesz się bardzo przyjemnie i zmysłowo. Mieszanka przypraw i świeżych owoców działa jak balsam sensoryczny. Początkowo aromat jabłkowy przekształca się w przyjemny „kwiat”. Jest nieco słodki, ale raczej miękki i lekki. Jest to wiosenny zapach, idealny na wiosnę, indyjskie lato i jesień, do noszenia na co dzień. Głowa składa się z granatu, grejpfruta i różowego pieprzu, kwiatowe serce perfum składa się z bylin, hiszpańskiego żonkila i irysa i w zasadzie poczujemy ambry, drzewa sandałowego, wanilii i piżma.


Salvador Dali Dali


Salvador Dali Dali to perfumy dla kobiet kochających zapach irysa, bzu i piwonii. Szczególnie nadaje się na sezon letni i wiosenny. Lekka i inspirująca kompozycja kwiatowa o słodkawym smaku wprowadza Cię w przyjemny i beztroski nastrój w słoneczny letni dzień. Aromat otwiera się świeżą kombinacją rzadkiego kumkwatu, malin i granatu w połączeniu z nagietkiem i galbanem. Serce składa się z kwiatowych nut bzu, irysa, piwonii, kwiatu pomarańczy i zielonej herbaty. Bazę perfum tworzą delikatne drewno, cedr, drzewo różane i piżmo. Ten zapach nie opuści jej właściciela, będzie z nim przez co najmniej 6 godzin. Możesz go nosić zawsze i wszędzie, zawsze z poczuciem wyjątkowości. Flakon ukrywający ten zachwycający zapach ma różowy kolor i charakterystyczny kształt, tak typowy dla perfum Salvador Dali.