Valentino Clemente Ludovico Garavani, znany jako Valentino , to włoski projektant mody o długim nazwisku, ale także długiej liście zapachów. Valentino urodził się w 1932 roku. Zbudowana przez niego firma modowa jest jedną z najbardziej znanych na świecie. Słynny projektant Valentino zajmuje się modą od siedemnastego roku życia. Uwielbia haute couture, luksusowe sukienki ze starannie dopracowanymi detalami i tradycyjne naturalne materiały - jedwab, wełnę, skórę i delikatną koronkę. Wśród jego najbardziej znanych klientów była aktorka Elizabeth Taylor i Pierwsza Dama z USA Jacqueline Kennedy-Onassis.Czytaj dalej

Ilość str.:
Valentino Born In Roma woda perfumowana Valentino
Born In Roma
woda perfumowana
Valentino Donna woda perfumowana Valentino
Donna
wody perfumowane
3 warianty
ceny od 299 zł
Valentino Uomo woda toaletowa Valentino
Uomo
wody toaletowe
3 warianty
ceny od 279 zł
Valentino Uomo Intense woda perfumowana Valentino
Uomo Intense
woda perfumowana
2 warianty
cena od 435 zł
Valentino Valentina Blush woda perfumowana Valentino
Valentina Blush
woda perfumowana
2 warianty
cena od 279 zł
Valentino Valentina woda perfumowana Valentino
Valentina
woda perfumowana
3 warianty
ceny od 359 zł
Valentino Valentina Pink woda perfumowana Valentino
Valentina Pink
woda perfumowana
2 warianty
cena od 318 zł
Valentino Voce Viva woda perfumowana Valentino
Voce Viva
woda perfumowana
3 warianty
ceny od 355 zł
Ilość str.:

Również perfumy Valentino są luksusowe i doskonale opracowana. Wśród uroczych perfum damskich Valentino znajdziesz wszelkiego rodzaju kompozycje: dla młodych, pewnych siebie kobiet, ale także dla dojrzałych, eleganckich pań. Podobnie męskie perfumy Valentino to zapachy dla odważnych i tradycyjnych mężczyzn.

Oryginalne perfumy Valentino kryją zmysłowe i eleganckie odcienie, czekając na ujawnienie.

Przez ponad czterdzieści lat Valentino Garavani, znany wszystkim po prostu jako Valentino, był jednym z najbardziej znanych nazwisk w modzie, tworząc niektóre z najbardziej eleganckich strojów wieczorowych i klasycznych na świecie.

Dzieciństwo

Urodził się 1932 roku w Voghera we Włoszech. Zainteresowania w dziedzinie mody, malarstwa i architektury, połączone z ogromnym talentem do rysowania, skłoniły go do studiowania projektowania mody i francuskiego w Accademia dell Arte w Mediolanie. Jego sukces doprowadził go do dalszych studiów w Chambre Syndicale de la Couture Parisienne i właśnie Valention tam rozkwitł.

Studia w Paryżu

Przeprowadził się do Paryża, by studiować modę. Valentino podjął także lekcje tańca i rozwijał miłość do francuskiego teatru. Jeszcze jako student otrzymał prestiżową nagrodę za projekt modowy Międzynarodowego Sekretariatu Wool (nagrodę wygrał później Yves Saint Laurent i Karl Lagerfeld). Nagroda ta spowodowała, że ​​został zauważony przez couturiera Jean Desses, w której domu mody podjął swoją pierwszą pracę jako projektant w 1950 roku.

Valentino jako asystent

Valentino asystował Dessesowi przez pięć lat, zanim wyjechał do pracy dla Guy Laroche, byłego głównego ilustratora w Desses, gdzie między innymi asystował księżniczce Irene Galitzine. W 1960 roku był gotowy, aby zostać samodzielnym projektantem. Swoją pierwszą kolekcję i salon założył przy ulicy Via Condotti w Rzymie. Odniósł natychmiastowy sukces, imponując zwłaszcza Elizabeth Taylor, która wtedy kręciła film we Włoszech. Od tamtego czasu pozostaje jego zagorzałą fanką.

Początki firmy

Pragnieniem Valentino było zaprojektowanie ubrań, które miałyby uczcić kobiecą formę i uwydatnić kobiecą zmysłowość. „Nie sądzę, żeby ktokolwiek na świecie chciał wyjść z kobietą ubraną jak chłopiec" - powiedział kiedyś. Wprowadzenie na rynek filmu „La Dolce Vita” Fedrico Felliniego w 1960 roku, w tym samym roku gdy Valentino uruchomił swój pierwszy sklep, przyspieszyło jego sukces, ponieważ kobiety chciały naśladować styl filmu i jego wielką gwiazdę Anitę Ekberg.

Pojawiaja się jako jeden z wiodących producentów z lat sześćdziesiątych, mimo że jego lokal był w Rzymie, a nie w Paryżu. Niezwykłe projekty Valentino były powszechnie podziwiane. Szczególną pochwałę wzbudzały jego długie spódnice (zwłaszcza w obliczu nowej fali mini), jego podpis „Valentino red" i jego miłość do prostego kontrastu czerni i bieli. Sukces odniósł także butik w Paryżu i premiera słynnej już pracowni „V". W 1967 roku zdobył prestiżową nagrodę Neimana Marcusa, a w roku 1970 wprowadził swoją pierwszą linię do noszenia na co dzień i otworzył nowe butiki w Rzymie i Nowym Jorku.
Valentino otrzymał wiele nagród i wyróżnień, w tym w 1986 roku najwyższe możliwe odznaczenie we Włoszech, Calvaliere di Gran Croce, wręczony przez prezydenta Cossigę.

W 1991 roku, aby świętować trzydzieści lat w modzie, Valentino zorganizował trzydniowe przyjęcie, które kosztowało 5 milionów dolarów. Wśród 1600 gości, którzy kosztowali ekstrawagancki obiad w Villa Medici byli Nancy Kissinger, Gina Lollobrigida i gość honorowy Elizabeth Taylor. Retrospektywna wystawa „Trzydziestoletnia Magia" została również zorganizowana na cześć Valentino. Zawierała ona między innymi niektóre wcześniej niepokazywane szkice. Była to uroczystość dla mężczyzny, którego kariera sprawiła, że ​​zaprojektował niezliczone suknie dla pań uczestniczących w uroczystości wręczenia Oscara, a także niektóre z najdroższych sukien ślubnych na świecie, dla Elizabeth Taylor, Jackie Onassis, Courteney Cox i Jennifer Lopez.

Valentino ubiera śmietankę towarzystwa

Valentino ubierał wiele z najbardziej czarujących ludzi na świecie w tym księżniczkę Margaret, Julię Roberts i Claudię Schiffer. Jego sukces zapewnił mu styl życia, który pasowałby nawet do najbogatszych klientów. Niepowtarzalnie stylowy, Valentino stał się znany dzięki doskonale umalowanym włosom, na stałe opalonej skórze i oczywiście własnej firmie. W rzeczywistości jest on doskonałą personifikacją własnej wytwórni. Z domami w Knightsbridge, Nowym Jorku, Capri, a także willą na obrzeżach Rzymu, schroniskiem w Gstaad, 43-metrowym jachtem i sześciokondygnacyjnym pałacem rzymskim.

W 1998 roku Valentino i jego partner biznesowy Giancarlo Giammetti sprzedali swoje imperium mody za 211 milionów funtów.