Od momentu założenia w 1978 roku włoskiej, światowej sławy luksusowa marka VERSACE wielokrotnie zdumiewała przemysł modowy, który przyzwyczaił się do superlatywów. Cały ten czas marka charakteryzuje się nowoczesną zmysłowością i czarującą elegancją. Dyrektor kreatywny Donatella Versace od 1997 roku przenosi wytwórnię na nowy poziom dzięki swoim spektakularnym kolekcjom i zachwyca sezon po sezonie niezwykłym i ekstrawaganckim stylem życia.

Sukces ekskluzywnej mody VERSACE od dawna jest wprowadzany w nowych segmentach, takich jak biżuteria, kolekcja domowa, akcesoria do oczu, akcesoria i zapachy. Oprócz efektownej mody imponuje zmysłowe, pełne charakteru portfolio zapachowe marki VERSACE. Z każdym dziełem doskonale prezentują się perfumy damskie, wyrażając filozofię i duch marki: zmysłowe, pewne siebie, seksowne i eleganckie. Z drugiej strony marka prezentuje charyzmatyczne - męskie interpretacje zapachów VERSACE. Czytaj dalej

Ilość str.:
Versace Blue Jeans EDT woda toaletowa Versace
Blue Jeans
woda toaletowa
Cena 109 zł
Versace Bright Crystal Absolu EDP woda perfumowana Versace
Bright Crystal Absolu
wody perfumowane
3 opcje
Cena od 162 zł
Versace Bright Crystal EDT woda toaletowa Versace
Bright Crystal
wody toaletowe
4 opcje
Cena od 167 zł
Versace Crystal Noir EDP Versace
Crystal Noir
wody perfumowane i toaletowe
5 opcji
Cena od 149 zł
Versace Eros EDT woda toaletowa Versace
Eros
woda toaletowa
3 opcje
Cena 187 zł
Versace Eros Flame EDP woda perfumowana Versace
Eros Flame
woda perfumowana
4 opcje
Cena 186 zł
Versace Eros Pour Femme EDP woda perfumowana Versace
Eros Pour Femme
woda perfumowana
3 opcje
Cena 185 zł
Versace L'Homme EDT woda toaletowa Versace
L'Homme
woda toaletowa
Cena 139 zł
Versace Man Eau Fraiche EDT woda toaletowa Versace
Man Eau Fraiche
woda toaletowa
4 opcje
Cena 145 zł
Versace Medusa EDP woda perfumowana Versace
Medusa
woda perfumowana
3 opcje
Cena 172 zł
Versace Red Jeans EDT woda toaletowa Versace
Red Jeans
woda toaletowa
Cena 109 zł
Versace The Dreamer EDT woda toaletowa Versace
The Dreamer
woda toaletowa
2 opcje
Cena 133 zł
Versace Vanitas EDP woda perfumowana Versace
Vanitas
woda perfumowana
3 opcje
Cena 169 zł
Versace Vanitas EDT woda toaletowa Versace
Vanitas
woda toaletowa
2 opcje
Cena 147 zł
Versace Versace Pour Femme Dylan Blue EDP woda perfumowana Versace
Versace Pour Femme Dylan Blue
woda perfumowana
3 opcje
Cena 173 zł
Versace Versace Pour Homme Dylan Blue EDT woda toaletowa Versace
Versace Pour Homme Dylan Blue
woda toaletowa
3 opcje
Cena 153 zł
Versace Versace Pour Homme EDT woda toaletowa Versace
Versace Pour Homme
woda toaletowa
4 opcje
Cena 142 zł
Versace Versense EDT woda toaletowa Versace
Versense
woda toaletowa
3 opcje
Cena 159 zł
Versace Women EDP woda perfumowana Versace
Women
woda perfumowana
2 opcje
Cena 138 zł
Versace Yellow Diamond EDT woda toaletowa Versace
Yellow Diamond
woda toaletowa
3 opcje
Cena 158 zł
Ilość str.:

Gianni Versace urodził się 2 grudnia 1946 roku w Reggio Calabria we Włoszech.

Pierwsze zainteresowania i praca

Po odbyciu stażu w firmie krawieckiej matki rozpoczął pracę jako niezależny projektant. W wieku 25 lat Versace tworzył kolekcje pret-a-porter dla najlepszych domów mody w tamtych czasach, w tym Genny, Complice i Callaghan.

Założenie marki

W 1978 roku, z pomocą swojego brata, Santo, założył firmę Gianni Versace. W tym samym roku w Mediolanie pokazano pierwszą kolekcję Gianni Versace dla kobiet.

Odważny twórczy geniusz Gianniego konsekwentnie kwestionował granice branży mody. Jego charakterystyczne kształty i niekonwencjonalne materiały wspaniale łączyły sztukę stylową i współczesną. Szybko zdobył międzynarodowe uznanie.

Rozwój firmy

W 1982 roku Gianni wygrał nagrody Cutty Sark i Golden Eye (L'Occhio d'Oro) za kolekcję damską Jesień / Zima 1982-1983 - w której zaprezentował swoją słynną metalową sukienkę z łańcuszkiem. Versace otrzymał także Złote Oko w 1984, 90-tym i 91-tym roku. W roku 1982 Versace rozpoczął pracę w Teatro della Scala, projektując kostiumy do produkcji „Josephlegende" Veronesi. Zaangażowanie Gianniego w teatr wzbudziło pasję, która trwa podczas całej jego kariery.

Zagorzały mecenas sztuki

Był zagorzałym mecenasem sztuk performatywnych i wizualnych oraz cenionym członkiem międzynarodowej społeczności artystycznej. Spektakularne kostiumy Versace były prezentowane podczas wydarzeń scenicznych na całym świecie, między innymi „Don Pasquale" Donizettiego (1984) „Salome" Boba Wilsona (1987) „Doktor Faust" (1989) oraz kilka baletów Bejarta, w tym „Dionysos" (1984), „Leda and the Swan" (1987), „Malraux ou la Métamorphose des Dieux" (1986) i „Chaka Zulu" (1989).

Nagroda

W roku 1985 Versace otrzymał nagrodę „Maschera d'Argento" (Srebrna Maska) za zasługi dla teatru. W 1988 r. Jury konkursu Cutty Sark Award nazwało Versace „najbardziej innowacyjnym i kreatywnym projektantem na świecie". W 1993 r. Rada Projektantów Mody w Ameryce przyznała Versace nagrodę American Fashion Oscar. Został on uhonorowany także przez włoskich i francuskich prezydentów.

Rok 1994 to otwarcie flagowego butiku Versace w prestiżowym Kurfurstendamm w Berlinie. We wrześniu otwarto wystawę „Versace Signatures" w Kunstgewerbemuseum. Również w 1994 roku Versace opublikował „Designs" w angielskiej wersji swojej książki „Vanitas - Ricami e Decori - Decori e Ricami". Współpracując z wydawcą Leonardo Arte, fotografami Richardem Avedonem, Bruce'em Weerem i innymi, Versace wyprodukował jeszcze trzy głośne tomy: „Mężczyźni bez krawatów" (1994), „Do Not Disturb" (1995) i „Rock and Royalty" (1996). W 1995 roku pierwszy pokaz mody Versus odbył się w Nowym Jorku. W tym samym roku Versace sponsorował wystawę Haute Couture w Metropolitan Museum of Art, a także „1944-1994" Ryszarda Avedona, z których oba spotkały się z wielkim sukcesem.

Gianni Versace zmarł 15 lipca 1997 roku w Miami na Florydzie.

Osiągnięcia kreatora

Marka Versace stała się jednym z najlepszych międzynarodowych domów mody i symbolem włoskiego luksusu i ponadczasowej mody na całym świecie. Perfumy męskie i damskie Versace odzwierciedlają pasję, uwodzenie i prowokację. Jednocześnie można poczuć miłość włoskiej tradycji i rodzinne dziedzictwo. Za każdym z unikalnych zapachów Versace kryją się znani mistrzowie perfumerii, którzy stworzyli perfekcyjne kompozycje zapachowe. Pierwszy zapach - Gianni Versace for Women - został wprowadzony na rynek w 1981 roku, a dziś całe portfolio zawiera ponad 50 zapachów. Wypróbuj perfumy Versace - niesforne zapachy o włoskim temperamencie.