Urodzony w 1936 roku Yves Saint Laurent dorastał w Oran w Algierii. W wieku 17 lat wyjechał do Paryża, gdzie pokazał swoje rysunki Michelowi de Brunhoff, reżyserowi Vogue, który kilka z nich natychmiast opublikował. Po ukończeniu szkoły mody Saint Laurent został przedstawiony Christianowi Diorowi przez de Brunhoffa, a następnie pracował dla Diora aż do jego śmierci w 1957 roku.

Perfumy Yves Saint Laurent

YVES SAINT LAURENT`a nie można nawet nazwać osobą, która zrobiła dużo dla świata mody. Jest to odrębne zjawisko, które kiedyś się zaczęło i nadal ma miejsce. Rozpoznawał modę jak nikt inny i jak się wydaje, był w stanie opanować każdy jej aspekt. Może szyć ubrania, robić buty, opracowywać akcesoria i biżuterię, a co szczególnie miłe, produkować spersonalizowane perfumy.

Czytaj dalej
Ilość str.:
Yves Saint Laurent Black Opium EDP Yves Saint Laurent
Black Opium
wody perfumowane i toaletowe
5 opcji
Cena od 188 zł
Yves Saint Laurent Black Opium Floral Shock EDP woda perfumowana Yves Saint Laurent
Black Opium Floral Shock
wody perfumowane
2 opcje
Cena od 292 zł
Yves Saint Laurent Black Opium Intense EDP woda perfumowana Yves Saint Laurent
Black Opium Intense
woda perfumowana
3 opcje
Cena 225 zł
Yves Saint Laurent Black Opium Neon EDP woda perfumowana Yves Saint Laurent
Black Opium Neon
woda perfumowana
2 opcje
Cena 249 zł
Yves Saint Laurent Black Opium Nuit Blanche EDP woda perfumowana Yves Saint Laurent
Black Opium Nuit Blanche
woda perfumowana
3 opcje
Cena 237 zł
Yves Saint Laurent Body Kouros EDT woda toaletowa Yves Saint Laurent
Body Kouros
woda toaletowa
Cena 199 zł
Yves Saint Laurent Cinema EDP woda perfumowana Yves Saint Laurent
Cinema
woda perfumowana
2 opcje
Cena 319 zł
Yves Saint Laurent Elle EDP woda perfumowana Yves Saint Laurent
Elle
woda perfumowana
2 opcje
Cena 292 zł
Yves Saint Laurent Kouros EDT woda toaletowa Yves Saint Laurent
Kouros
wody toaletowe
2 opcje
Cena od 227 zł
Yves Saint Laurent L'Homme Cologne Bleue EDT woda toaletowa Yves Saint Laurent
L'Homme Cologne Bleue
woda toaletowa
2 opcje
Cena 259 zł
Yves Saint Laurent L'Homme EDT woda toaletowa Yves Saint Laurent
L'Homme
woda toaletowa
3 opcje
Cena 242 zł
Yves Saint Laurent L'Homme Le Parfum EDP woda perfumowana Yves Saint Laurent
L'Homme Le Parfum
woda perfumowana
2 opcje
Cena 270 zł
Yves Saint Laurent L'Homme Parfum Intense EDP woda perfumowana Yves Saint Laurent
L'Homme Parfum Intense
woda perfumowana
2 opcje
Cena 289 zł
Yves Saint Laurent L'Homme Sport EDT woda toaletowa Yves Saint Laurent
L'Homme Sport
woda toaletowa
3 opcje
Yves Saint Laurent L'Homme Ultime EDP woda perfumowana Yves Saint Laurent
L'Homme Ultime
woda perfumowana
2 opcje
Cena 315 zł
Yves Saint Laurent La Nuit De L'Homme Eau De Parfum EDP woda perfumowana Yves Saint Laurent
La Nuit De L'Homme Eau De Parfum
woda perfumowana
3 opcje
Cena 245 zł
Yves Saint Laurent La Nuit De L'Homme Eau Electrique EDT woda toaletowa Yves Saint Laurent
La Nuit De L'Homme Eau Electrique
woda toaletowa
2 opcje
Cena 249 zł
Yves Saint Laurent La Nuit De L'Homme EDT woda toaletowa Yves Saint Laurent
La Nuit De L'Homme
woda toaletowa
2 opcje
Cena 246 zł
Yves Saint Laurent La Nuit De L'Homme L'Intense EDP woda perfumowana Yves Saint Laurent
La Nuit De L'Homme L'Intense
woda perfumowana
2 opcje
Cena 293 zł
Yves Saint Laurent La Nuit De L'Homme Le Parfum EDP woda perfumowana Yves Saint Laurent
La Nuit De L'Homme Le Parfum
woda perfumowana
2 opcje
Cena 284 zł
Ilość str.:

Maestro zajmował się perfumami w 1964 roku. Każdy kolejny zapach zaskakuje bardziej niż poprzednie. Są niezmiennie eleganckie i niepowtarzalne, otwierają cały urok kobiecej natury i tworzą wizerunek luksusowej kobiety o doskonałym smaku.

Od 1964 roku oprócz kolekcji odzieży firma zaczęła produkować perfumy. Marka podpisała umowę na produkcję zapachów z Charles of the Ritz. Pierwsze perfumy YSL doskonale uzupełniały obrazy i stały się prawdziwym przełomem wśród fashionistek i kobiet mody. W 1972 r. wypuszczono na rynek wodę toaletową dla mężczyzn Homme. W swojej reklamie założyciel firmy, Yves Saint Laurent, wystąpił nago.

W 1977 roku zapach opium pojawił się po raz pierwszy wśród perfum marki Yves Saint Laurent. Nazwa wywołała falę oburzenia wśród mas, ale duchy naprawdę polubiły koneserów tej marki i zyskały szeroką popularność. W tym czasie zdolności produkcyjne wzrosły. Marka zyskała szeroką popularność i nowy oddech. Słynne aromaty są nadal uważane za standardy uroku i piękna, które oferuje Yves Saint Laurent.

Cechy perfum marki YSL

  • Surowce - Firma utrzymuje reputację wysokiej jakości producenta najlepszych perfum na świecie dla kobiet i mężczyzn, dlatego ściśle kontroluje proces wyboru materiałów i komponentów. Wszystkie perfumy YSL oparte są na naturalnych składnikach. Oryginalne przepisy utrzymują w tajemnicy unikalne technologie, zapewniając tym samym wysoką popularność marki.

  • Charakterystyka - Kompozycje zapachowe Yves Saint Laurent są łatwe do rozpoznania dzięki oryginalnej kombinacji różnych składników. Projektanci lubią eksperymentować, łącząc różne komponenty, wymyślając unikalne produkty, które nie mają odpowiedników na współczesnym rynku. Połączyli nuty pikantne i owocowe, świeżość i przyprawy. W męskich perfumach dodano mgłę i zapach odurzającego tytoniu, które połączone są z drzewem. mech i trawa. Perfumy z domu mody Yves Saint Laurent można łatwo rozpoznać po uwodzicielskim zapachu, który pozostawia długie wykończenie.

  • Trwałość - Szczególną uwagę zwraca się na koncentrację zapachu i jego właściwości do pozostawania na ciele. Przyjemna pętla każdej instancji pozostaje bardzo długo, więc niewielka ilość jest zużywana ekonomicznie i powoli.

Historia Marki

Po objęciu stanowiska dyrektora artystycznego firmy Dior, Saint Laurent wydał swoją pierwszą kolekcję Ligne Trapeze. To był wielki sukces na całym świecie i zdobył mu Oscara Neima Marcusa. W 1960 roku Saint Laurent stworzył swoją rewolucyjną kolekcję „Beat Look", która wykorzystała techniki couture do udoskonalenia streetstyle. Jednak jego dramatyczne projekty były zbyt duże dla domu Diora. Rok później Yves Saint Laurent w trakcie wyzwoleńczej wojny Algierskiej został wcielony do armii.

Po powrocie ze służby w 1962 roku Saint Laurent założył własny dom mody z partnerem Pierre Berge. W 1966 roku wprowadził smoking. Jego legendarny strój smokingowy spowodował androgeniczną rewolucję w modzie.

W październiku 1998 roku Yves Saint Laurent pokazał swoją ostatnią kolekcję ubrań gotowych dla wytwórni Rive Gauche, którą założył ponad 30 lat wcześniej. Niestety 61-letni projektant był po prostu zbyt zapracowany, by wziąć osobiście udział w pokazie i złożyć ostatni ukłon. Następcą kreatora miał być amerykański projektant Alber Elbaz. Niestety jego kariera została szybko zakończona po tym, jak włoska firma modowa Gucci kupiła pełną kontrolę nad biznesem pod koniec 1999 roku. Dzięki firmie Gucci przywódctwo w firmie przejął Tom Ford. Yves Saint Laurent utrzymał kontrolę nad haute couture i co roku organizuje pokazy w Paryżu.

Obecnie zasięg imperium Saint Laurent, które założył i sprzedał, jest ogromny. Firma produkuje odzież męską, futra, biżuterię, perfumy i gamę akcesoriów, które są dystrybuowane na całym świecie.

W trakcie swojej kariery Saint Laurent był prawdopodobnie największym projektantem w branży. Z biegiem lat otrzymał niezliczone wyróżnienia. W 1985 roku został uznany przez prezydenta Francois Mitteranda za Kawalera Legii Honorowej. W 1995 roku został awansowany do stopnia oficera Legii Honorowej. Jego status narodowej ikony został również umocniony, gdy podczas finału Mistrzostw Świata 1998 w pobliżu Paryża, 300 modeli zaprezentowało retrospekcję kreacji YSL, aby uczcić czterdziestoletnią modę projektanta, przed 80 000 kibiców i ponad 170 międzynarodowych kanałów sportowych.

W styczniu 2002 roku 65-letni projektant ogłosił swoją emeryturę. Złożył hołd swoim mentorom. Byli to; Christian Dior, Balenciaga, Schiaparelli i Chanel. Ujawnił też że jego decyzja opierała się na odrazie do branży, która stała się bardziej rządzona komercyjnym zyskiem niż sztuka. „Nie mam nic wspólnego z tym nowym światem mody, który został zredukowany do zwykłego ubioru" - powiedział. „Elegancja i piękno zostały wygnane".

Wiadomość ta pojawiła się zaledwie 16 dni przed przedstawieniem ostatniej kolekcji haute couture. W związku z jego 40-letnią karierą, przedstawienie stanowiło dokładną retrospekcję jego pracy. Ponad półtorej godziny pokaz zawarł ponad 250 ubrań, 40 z nich nowe wzory i 100 modeli. Zapłakany Yves Saint Laurent zrobił ostatni ukłon, gdy jego długoletnia muza, Catherine Deneuve, zaśpiewała Ma Plus Belle Histoire d'Amour.